Domovská stránka webu imunovit.sk

Laminaria Japonica

Morské riasy obsahujúce fukoidan majú bohatú históriu liečebného a terapeutického použitia. Najstaršie záznamy boli objavené na Monte Verde v Čile, kde archeologické vykopávky odhalili dôkazy o ich použití z obdobia okolo roku 12 000 pred n. L. Samotný Fucoidan nebol izolovaný a popísaný až do začiatku 20. storočia. V roku 1913 švédsky profesor Harald Kylin ako prvý popísal slizký film nájdený na mnohých morských riasach ako „fukoidín“ alebo „fukoijín“. Látka sa neskôr stala známou ako „fukoidan“ podľa medzinárodného dohovoru o pomenovaní cukrov.

Fucoidan sa vyskytuje v bunkových stenách rastliny morských rias a slúži na ochranu pred vonkajšími stresmi. Rovnaké ochranné výhody, ktoré sú cenné pre rastlinu morských rias, sa tiež ukázali ako potenciálne prospešné pre zdravie ľudí i zvierat. Extrakty fukoidanu sa používajú v rade terapeutických prípravkov zdravotnej starostlivosti a sú začlenené ako vysoko hodnotné zložky do výživových, zdravotníckych pomôcok, starostlivosti o pleť a dermatologických produktov.


Klinické štúdie dokazujú, že Fucoidan má protinádorové účinky, spomaľuje rast a množenie nádorových buniek. Zvyšuje prirodzenú schopnosť organizmu likvidovať narušené, nadbytočné, nepotrebné a potenciálne nebezpečné bunky (apoptóza), udržuje a posilňuje imunitný systém.

Fucoidan bol testovaný proti vírusu HIV a herpes vírusu. Blokuje vstup vírusu do buniek, čím zabraňuje jeho množeniu. Podporuje funkciu pečene a obličiek, zvyšuje produkciu zdravých bielych krviniek.


FUCOIDAN sa hodne využíva aj v kozmetickom priemysle, pretože mobilizuje kmeňové bunky pokožky a prispieva k regenerácii pleti.

Jedná sa o látku, ktorá je schopná zabrániť vzniku vrások a navyše zmenšiť hĺbku tých, ktoré sa už objavili. FUCOIDAN dokonca predbehne aj kyselinu hyaluronovú, ktorá bola považovaná za všeliek na problémy s pokožkou.

Podivuhodné omladzujúce účinky fucoidanu boli objavené náhodou. Po celá stáročia pridávali Japonci morské riasy do jedla, pretože sú naozaj chutné a zdraviu prospešné. Ženy, ktoré spracovávali riasy, si všimli, že ich ruky začali byť hebkými a jemnými, bez ohľadu na vek a ťažkú prácu.


FUCOIDAN  je sulfátovaný polysacharid s dlhým reťazcom, ktorý sa nachádza v rôznych druhoch hnedých rias.


Fucoidan  Fucoidan štruktúra
Dodanie tovaru

Info

Platba aj cez TATRAPAY

Tatrapay

MALL Partner

Mall partner

Copyright 2021 - 2024 © imunovit.sk