Domovská stránka webu imunovit.sk

Trúdnikovček gáfrový

Úvod LIEČIVÉ HUBYANTRODIA CINNAMOMEA

Liečivá huba Antrodia CinnamomeaANTRODIA CINNAMOMEA - slovenský názov: Trúdnikovček gáfrový, AC huba

latinsky: Taiwanofungus camphoratus

 

Antrodia cinnamomea je druh endemickej liečivej huby na Taiwane.  AC huba je špecifická pre hostiteľa a rastie iba na vnútornej prehnitej stene kôry stromu škoricovníka Cinnamomum kanehirai, v nadmorskej výške 400 - 2 000 metrov v taiwanských horách. Pretože huba rastie pomaly a nie je ľahké ju pestovať umelo, je nesmierne vzácna. Zrelé plodnice vykazujú svetloružovú až jasne červenú farbu, takže je známa aj ako „rubín lesa“.

Pre výnimočné vlastnosti tejto huby, vedecké kapacity a biotechnologické organizácie vykonali série štúdií  a boli publikované stovky vedeckých článkov a dnes auž aj niekoľko patentov, ktoré  zahŕňajú protirakovinové a protizápalové účinky huby Antrodia Cinnamomea, ako aj účinky regulácie imunity, ochrany pečene, antioxidácie, liečbu "kocoviny" po nadmernom užití alkoholu a mnoho ďalších funkcií.

Ochrana pečene pred chronickým poškodením v dôsledku užívania akoholu.

 

Účinnosť húb AC pochádza hlavne z týchto zložiek:
Triterpenoidy
sú jednou z najdôležitejších zložiek, ktoré inhibujú (spomaľujú ) rast kolorektálneho karcinómu, pečene a pľúc.  Ako antioxidant môže účinne inhibovať tvorbu radikálov v bunkách.

Protinádorové účinky triterpenoidov.

Protizápalové účinky triterpenoidov.


Antrokamfín A
Experimenty na zvieratách zistili, že huba AC má jedinečné protizápalové účinky, pretože antrokamfín A môže inhibovať zápalovú reakciu vyvolanú lipopolysacharidmi.


Antrochinonol B a Antrochinonol C
Experimenty overili, že môžu inhibovať množenie rakovinových buniek pečene, pľúc, prsníkov a prostaty, ako aj aktivitu vírusovej hepatitídy B.

V apríli 2021 sa uskutočnila klinická štúdia na účinnosť antrochinonolu u nemocničných pacientov (USA, Peru, Argentína)s miernou až stredne závažnou pneumóniou v dôsledku OCHORENIA COVID-19


Antcin A
Je to jeden z derivátov triterpénu. Pokusy s bunkovými kultúrami zistili, že má protizápalové účinky - napodobňuje glukokortikoidy a spúšťa translokáciu receptora glukokortikoidov do bunkového jadra, aby inicioval potlačenie zápalu.

Antcíny - nová trieda fytosterolov


Polysacharidy
Jedna zo zložiek huby AC, ktorá má imunitnú reguláciu. Množstvo štúdií uvádza, že Beta glukány zlepšujú imunitu aktiváciou makrofágov a prirodzených killer buniek v ľudskom tele.

V tradičnej taiwanskej medicíne sa Antrodia camphorata bežne používa ako protijed, prostriedok na ochranu pečene a protirakovinový prostriedok.

Antrodia camphorata, podobne ako všeobecne jedlé a liečivé huby, je bohatá na množstvo výživných látok, vrátane triterpenoidov, polysacharidov (napríklad β-glukozán), adenozínu, vitamínov (napríklad vitamín B, kyselina nikotínová), bielkovín (imunoglobulín), superoxiddismutázy (SOD ), stopové prvky (ako je vápnik, fosfor a germánium atď.), nukleové kyseliny, steroidy a stabilizátory krvného tlaku (ako je kyselina diodiová) a podobne.

Predpokladá sa, že tieto fyziologicky aktívne zložky. majú nasledujúce účinky: protinádorové aktivity, zvýšenie imunomodulačných aktivít, antialergické účinky, antibakteriálne účinky, zníženie krvného tlaku, zníženie hladiny cukru v krvi, zníženie hladiny cholesterolu a podobne.

Dodanie tovaru

Info

Platba aj cez TATRAPAY

Tatrapay

MALL Partner

Mall partner