Domovská stránka webu imunovit.sk

Leskokôrovka hnedočervená

ReishiReishi

 

REISHI - latinský názov: Ganoderma lucidum, slovenský názov: Leskokôrovka hnedočervená

je nazývaná aj ako "huba nesmrteľnosti" a  patrí medzi najdôležitejšie huby v rámci tradičnej čínskej medicíny. Prvé zmienky o jej užívaní sú známe už viac ako 4000 rokov. Ide o hubu, ktorá rastie aj v našich lesoch na odumretých kmeňoch listnáčov hlavne na dube, ale len veľmi vzácne

 

Huba Reishi obsahuje Mg, Ca, Zn, Mn, Fe, Cu a Ge - dôležité organické Germánium 4x viac ako v ženšene. Organické germánium zvyšuje množstvo kyslíka v krvnom obehu. Germánium je silným antioxidantom chráni pred voľnými radikálmi a vedľajšími účinkami elektromagnetického žiarenia, pôsobí pri vylučovaní a neutralizácii ťažkých kovov a jedov z tela, znižuje únavu a stres, zlepšuje metabolizmus tela. Huba obsahuje polysacharidy, amino kyseliny,ergosterol, hubový lysozym- vďaka schopnosti narušovať bakteriálnu stenu má silné antibakteriálne účinky, kyselinovú proteázu, steroidy, triterpenoidy, lipidy, alkaloidy, glukosidy, kumarin-glykosid, prchavé oleje, vitamín C, riboflavín(vitamín B2)


O Reishi bolo napísaných množstvo vedeckých prác, štúdií a odborných publikácií. 

V dnešnom liečiteľstve sa využíva na stimuláciu krvného tlaku, správne fungovanie pečene, pomáha pri zápale obličiek, bojuje proti hepatitíde, používa sa na čistenie krvi a pomáha tiež organizmu vysporiadať sa so stresom. Priaznivo vplýva na nervy, na potenciu a na liečbu HIV. Reishi sa používa na liečbu rôznych ochorení, pôsobí ako antioxidant proti voľným radikálom, chráni pred účinkami slnečného žiarenia a má protizápalové účinky.

 

Pomáha v boji s rakovinou. V posledných rokoch sa veľa štúdií venovalo účinkom reishi pri liečbe rakoviny.  Reishi sa môže používať spolu s inými protinádorovými liekmi a chemoterapiou. Znižuje ich nežiadúce účinky a zvyšuje ich pozitívne pôsobenie. Schopnosť reishi inhibovať tvorbu trombov bez akýchkoľvek vedľajších účinkov sa ukazuje v modernej medicíne ako neoceniteľná.

 

Reishi je známa ako kardiotonikum, vďaka svojej schopnosti zlepšovať prietok krvi a znižovať spotrebu kyslíka v srdcovom svale. Táto liečivá huba tiež eliminuje tvorbu cholesterolu a podporuje krvný obeh. Pravidelné užívanie ganodermy pomáha regulovať hladinu cholesterolu a aktivitu krvných doštičiek v krvnom riečisku.

 

Podpora pre imunitu-podhubie reishi obsahuje veľké množstvo polysacharidov, ktoré napomáhajú tvorbe interferónu. Interferón je bielkovina produkovaná vo vnútri bunky a pomáha v boji proti vírusom a infekciám. Polysacharidy tiež bojujú s nádormi a pomáhajú stimulovať imunitný systém. Látky v reishi uvoľňujú kostrové svaly a ukľudňujú centrálnu nervovú sústavu. Reishi aktivuje imunitný systém organizmu, zvyšuje schopnosť bojovať proti chorobám, ale aj zabraňovať nadmernej produkcií alergénov.

 

Dodanie tovaru

Info

Platba aj cez TATRAPAY

Tatrapay

MALL Partner

Mall partner

Copyright 2021 - 2024 © imunovit.sk