Domovská stránka webu imunovit.sk

Korálovec ježovitý

Úvod LIEČIVÉ HUBYMONKEY HEAD

MONKEY HEAD, LION´S MANE - latinský názov: Hericium erinaceus, slovenský názov: Korálovec ježovitý

 

Hericium erinaceus   Monkey Head huba

 

Je to vzácna huba, ktorá paraziticky rastie na poškodených kmeňoch bukov a dubov,  ľudovo je pomenovaná "prírodná živina pre neuróny".
V Japonsku je dlhodobo cenená ako významná huba pri ťažkostiach tráviaceho traktu. Obsahuje draslík, zinok, železo, germánium, selén, fosfor a je takmer bez sodíku. Zastúpené sú všetky základné aminokyseliny a rovnako polysacharidy a bielkoviny.

 

Huba Monkey Head (Lions Mane) obsahuje bioaktívne zložky, ktoré majú priaznivý účinok na organizmus, predovšetkým na mozog, srdce a črevá.

 

9 hlavných benefitov Korálovca ježovitého:

  1. Ochrana proti demencii - obsahuje zlúčeniny hericenóny a erinacíny, ktoré stimulujú rast mozgových buniek a chránia ich pred poškodením spôsobeným Alzheimerovou chorobou.
  2. Pomáha zmierniť mierne príznaky depresie a úzkosti - pomáha regenerovať mozgové bunky a zlepšiť fungovanie hippocampu, oblasti mozgu zodpovednej za spracovanie spomienok a emocionálnych reakcií
  3. Môže urýchliť zotavenie zo zranení nervového systému - stimuluje rast a opravu nervových buniek, čím napomáha k regenerácii poškodeného mozgu po mŕtvici.
  4. Chráni pred vredmi v zažívacom trakte vrátane žalúdka, tenkého čreva a hrubého čreva -tým, že inhibuje rast Helicobacter pylori a chráni výstelku žalúdka pred poškodením.
  5. Znižuje riziko srdcových chorôb - Medzi hlavné rizikové faktory srdcových chorôb patrí obezita, vysoké triglyceridy, veľké množstvo oxidovaného cholesterolu a zvýšený sklon k tvorbe krvných zrazenín. Extrakt z huby Monkey zlepšuje metabolizmus tukov a znižuje hladinu triglyceridov, zabraňuje oxidácii cholesterolu v krvnom obehu, obsahujú zlúčeninu nazývanú hericenón B, ktorá môže znížiť rýchlosť zrážania krvi a znížiť riziko srdcového infarktu alebo mozgovej príhody.
  6. Pomáha zvládnuť príznaky cukrovky - znižuje hladinu cukru v krvi tým, že blokuje aktivitu enzýmu alfa-glukozidázy, ktorý štiepi sacharidy v tenkom čreve. Keď je tento enzým zablokovaný, telo nie je schopné tráviť a absorbovať sacharidy tak efektívne, čo má za následok zníženie hladiny cukru v krvi. Okrem zníženia krvného cukru môže znížiť bolesť diabetických nervov v rukách a nohách.
  7. Môže pomôcť v boji proti rakovine - Štúdie na zvieratách a v skúmavkách ukazujú, že extrakt z Korálovca ježovitého môže zabíjať rakovinové bunky a spomaľovať šírenie nádorov.
  8. Znižuje zápal a oxidačný stres - obsahuje silné antioxidačné a protizápalové zlúčeniny, ktoré prispievajú k zníženiu vplyvu chronických chorôb.
  9. Posilňuje imunitný systém - zvyšuje aktivitu črevného inunitného systému, ktorý chráni telo pred patogénmi, ktoré sa do čreva dostávajú ústami alebo nosom.

Dodanie tovaru

Info

Platba aj cez TATRAPAY

Tatrapay

MALL Partner

Mall partner

Copyright 2021 - 2024 © imunovit.sk