Domovská stránka webu imunovit.sk

Žezlovka čínska

 

liečivá huba CordycepsCORDYCEPS - latinský názov: Cordyceps sinensis, slovenské názvy: Žezlovka čínska, Húsenica čínska

 

Cordyceps je unikátna parazitická huba, ktorá patrí k základným komponentom v tradičnej čínskej medicíne. Parazituje najmä na larvách motýľov druhu Hepialis armoricanus. Vo voľnej prírode sa nachádza len v niektorých provinciách Číny (Tibet, Sečuán), ďalej v Bhutáne a Nepále na chladných horských lúkach od výšky 3 800 m. do 6 000 m. nad morom.  Pestuje se tiež v Hong-Kongu a na vysočine Cameron v Malajzii.

Plodnice získané z prírody sú veľmi drahé a jeden kilogram stojí až 100 000 amerických dolárov.

V súčasnosti sa pre výživové doplnky používa huba umelo pestovaná, respektíve mycélium, v ktorom je porovnateľné množstvo dôležitých látok.

 

Cordyceps bol stáročia hlavnou položkou tradičnej čínskej medicíny. Používa sa už viac ako 5000 rokov ako zdroj energie, na upevnenie zdravia a k liečbe mnohých druhov zdravotných potiaží, označuje sa ako "predlžovač života". Používa sa ako omladzovací prostriedok, na zvýšenie hladiny energie, proti slabosti a únave, ako aj afrodiziakum pri liečbe impotencie. 

 

Obsahuje veľa aktívnych zložiek, ako sú polysacharidy, esenciálne amino kyseliny, anorganické prvky, ergosterol atď, ktoré regulujú imunitný systém prostredníctvom aktivácie makrofágov, posilňujú funkciu obličiek, kardiovaskulárneho systému a pečene.

 

Čínski lekári používajú Cordyceps tiež na zvýšenie odolnosti voči infekciám, pri liečbe nachladenia a podpore činnosti ľadvín a pľúc. Cordyceps sa použiva na zmiernenie širokej palety dýchacích problémov. Predpisuje sa na zmiernenie kašľa, nádchy, bronchiálnych potiažach a detskej astmy.

 

Pôsobí priaznivo pri:


stimulácii imunitného systému
bronchitída, choroby dýchacieho systému
sexuálna dysfunkcia
chronické obštrukčné pľúcne ochorenie
antiaging účinky
kašeľ
únava
hepatitída
vysoký cholesterol
pevnosť a odolnosť organizmu

vírusové či bakteriálne infekcie (prírodné antibiotikum)
pre športovcov na zvýšenie vytrvalosti a energie
rozpúšťa hlien
pomáha pri ekzémoch
pôsobí priaznivo pri stavoch po chemoterapii a rádioterapii.
ochrana pečene

Dodanie tovaru

Info

Platba aj cez TATRAPAY

Tatrapay

MALL Partner

Mall partner

Copyright 2021 - 2024 © imunovit.sk